TurkMedikal.net { ana sayfa }
TurkMedikal. N E T | ANA SAYFA Üyelik Online Alış-Veriş | Dükkan Kitaplar Hastalıklar Hakkında Bilgi | Hastalıklar İlk Yardım Medikal Rehber | Medikal Linkler Reklam
  17 Ekim 2018, Çarşamba Bu Sayfayı Arkadaşınıza Göndermek İstermisiniz ?
:: Vademecum

Kon­gest Tab­let    Ec­za­cı­ba­şı

Pa­ra­se­ta­mol 300mg, fenilefrin 5 mg, klor­fe­ni­ra­min ma­le­at 2 mg

Ambalaj: 30 tablet.

Eşdeğeri: Corsal Kapsül: 30 tablet (İEUlagay).

Kongest Forte Tablet

Parasetamol 650 mg,fenilefrin hidroklorür 10 mg, klorfeniramin maleat 4 mg

Ambalaj: 30 tablet.

Kongest Pediatrik Şurup

Parasetamol 160 mg,klorfeniramin maleat 1 mg, fenilefrin hidroklorür 2.5 mg/5 mL

Ambalaj: 100 mL.

End.:Soğukalgınlığı ve gripte ortaya çıkan semptomların giderilmesinde kullanılır.

Kontr.E.: Etkin madde­ler­den bi­ri­ne kar­şı aşı­rı du­yar­lık du­ru­mun­dakont­ren­di­ke­dir

Uyar.: Karaciğer fonksiyon bozukluğu ve/veya ağır böbrekyetmezliği olanlarda, prostat hipertrofisine bağlı idrar retansiyonubulunanlarda, glokomlularda, psikozlu hastalarda, baş dönmesi ve sedasyon riskinedeniyle yaşlılarda ve ortostatik hipotansiyona eğilimi bulunanlardakullanılırken dikkatli olunmalıdır. Doktor tavsiyesi olmadan, gebe ya daemziren kadınlarda kullanılmamalıdır. Klorfeniramin maleata bağlı sedasyonriski nedeniyle, dikkat gerektiren işlerde çalışanlarda ve/veya tehlikeliolabilecek araç ve makine kullananlarda çok dikkatli olunmalıdır.

Yan E.: Deri döküntüleri, baş dönmesi, bulanık görme, bulantı,kusma, kabızlık, karın ağrısı, terleme, ağız kuruluğu, miksiyon güçlüğü, sedas­yon,özellikle çocuklarda sinirlilik görülebilir.

Etkileş.: Antihistaminiklerin, alkol ve antidepresanlar ilebirlikte kulla­nıl­ma­ları önerilmez. MAO inhibitörleri, antihistaminikler ilebirlikte kullanılmamalıdır. Antiepileptikler, barbitüratlar, trisiklikantidepresanlar ve alkol, parasetamolün yarılanma süresinin uzamasına vetoksisitesinin artmasına neden olabilir. Antikonvülsanlar ve steroid yapılıoral kontraseptifler uzun süre kullanıldığında, karaciğer enzimleriniindükleyerek, parasetamolün terapötik düzeye ulaşmasını engelleyebilirler. Metoklo­pramid, parasetamolünemilimini hızlandırabilir.

Doz Önerisi: Kongest Tablet: Erişkinlere günde 3-4 kez 1-2 tablet verilir.Kongest Forte Tablet: Erişkinlere günde 3-4 kez 1 tabletverilir.KongestPediyatrik Şurup: 4-6 saat arayla olmak üzere, 6 ay- 1 yaş arası çocuklara¼ ölçek, 1-3 yaş arası çocuklara ½-1 ölçek, 3-6 yaş arası çocuklara 1-2 ölçek,6-12 yaş arası çocuklara 2 ölçek, erişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklara ile2-3 ölçek.

Kongest adlı ilacın fiyatı için tıklayın



<< Geri


 Medikal Bilgi
 Sağlık
 Tıp Sözlüğü  Biyoloji Sözlüğü
 Ansiklopedi  İlaç Fiyatları
 Gebelik  Mineraller
 Cinsel Terimler Sözlüğü
 TUS Hakkında  Kaplıcalar
 Renk Körlüğü Testi  Full Text Dergiler
 Bebeğiniz Ne Zaman Doğacak ?
 Tahmini yumurtlama gününüzü hesaplayın
 Bebeğinizin boyunu hesaplayın
 İlk Yardım  Bebek İsimleri
İdeal Kilonuzu, Günlük Enerji İhtiyacınızı Öğrenin
 Zayıf mı? Şişman mı?  Kalori Tabloları
 Hastalıklar  Vitaminler
 İlaç Klavuzu  Aloe Vera
Vademecum (İlaç Bilgileri)  Şifalı Bitkiler
 Yazılar
 Medikal Kitap
Yayındaki Türkçe ve Yabancı Kitap Tanıtımları
 Medikal Anket
Hangi korunma yöntemini kullanıyorsunuz?

Prezarvatif
Spiral
Dışarı boşalma
Doğum kontrol hapı
 Rastgele 2 Kitap
Tavsiye


Hakkımızda | Reklam | Kullanım Şartları | Basında TurkMedikal.net | Webmasterlar İçin | İçerik Ortaklığı | İletişim | Vademecum (İlaç Bilgileri)
Aloe Vera | Üyelik | Dükkan | Kitaplar | Hastalıklar | İlk Yardım | Rehber | Nöbetçi Eczaneler | Sağlık Ansiklopedisi

TurkMedikal.NET bir ZA Host Web Hosting ve Zahmaci Web Tasarım Sitesidir
Dmoz Directory | Astroloji | Walpapers | Kumluca | Hastalıklar
Carpets and Rugs | Holy Books
Elmalı | Kemer | Korkuteli | Serik | Akseki