TurkMedikal.net { ana sayfa }
TurkMedikal. N E T | ANA SAYFA Üyelik Online Alış-Veriş | Dükkan Kitaplar Hastalıklar Hakkında Bilgi | Hastalıklar İlk Yardım Medikal Rehber | Medikal Linkler Reklam
  17 Temmuz 2018, Salı Bu Sayfayı Arkadaşınıza Göndermek İstermisiniz ?
:: Vademecum

Oledro TabletDrogsan

Parasetamol 250 mg,fenilefrin HCl 5 mg, oksolamin sitrat 100 mg, klorfeniramin maleat 2 mg

Ambalaj: 30 tablet.

Oledro Pediatrik Şurup

Parasetamol 160 mg,klorfeniramin maleat 1 mg, fenilefrin HCl 5 mg/5 mL

Ambalaj: 100 mL’lik şişe.

Oledro Hot Poşet

Parasetamol 500 mg,fenilefrin HCl 10 mg, oksolamin sitrat 100 mg, klorfeniramin maleat 2 mg

Ambalaj: 12 tek dozluk efervesan granül içeren poşet.

End.: Nezle (akut viral rinit), grip, soğuk algınlığı, rinit(allerjik: saman nezlesi, yıl boyunca devam eden allerjik rinit; non allerjik:eozinofilik non allerjik rinit, vazomotor rinit), farenjit, sinüzit, bronşit velarenjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının semptomatik tedavisi içinkullanılır.

Kontr.E.: Bileşimindeki maddelere karşı aşırı duyarlığı olduğubilinen kişilerde kullanımı kontrendikedir. Parasetamole hipersensitivitesiolanlarda, zayıf böbrek veya karaciğer fonksiyonuna sahip olanlarda kontrendikedir.Klorfeniramin maleat 6 yaşından küçük çocuklarda santral sinir sistemininparadoksal stimulasyonuna sebep olabilir. Fenilefrin şiddetli hipertansiyonuveya ventriküler taşikardisi olan ayrıca fenilefrine hipersensitivitesi olanhastalarda kontrendikedir. Fenilefrin hipovolemik hastalarda tek tedavi yoluolarak seçilmemelidir. İlaç uygulanır iken veya sonrasında hipotansiyonoluşursa ilave hacim yer değiştirme (volume replacement) gerekebilir. Prostathiper­trofisi, mesane çıkışında obstruksiyon, dar açılı glokom, akut astma,hipertroidizm, ağır hipertansiyon, kardiyak aritmiler, serebro­vaskülerhastalığı olanlarda kullanılmamalıdır. Oksolamin sitrat ço­cuklardahalusinasyonlara yol açabilir, bulantı ve kusmaya neden olabilir.

Uyar.:Yüksekmiktarda parasetamol (>2 mg/kg) alındıktan sonra hepatik ve renal toksisiteoluşabilmektedir. Parasetamole ait toksik semptomlar kusma, abdominal ağrı,hipotansiyon ve terlemedir. 25 g doz veya daha fazlası fataldir. Klorfeniraminmaleat 6 yaşından küçük çocuklarda santral sinir sisteminin paradoksalstimulasyonuna neden olabilir. Oksolamin sitrat çocuklarda halusinasyonlara yolaçabilir, bulantı ve kusmaya sebep olabilir. Gebelik sırasında kullanımı kontr­endikedir. Emzirenannelerde kullanımı kontrendikedir. Dikkat iste­yen makine kullanan kişilerinbu dönem içinde ilacı kullanmamaları önerilir.

Yan E.:Duyarlıkişilerde nadiren uyuklama, baş dönmesi, mide yanması, uykusuzluk, asabiyet,ağız kuruluğu, deri döküntüsü, idrar zorluğu, çarpıntı, görmede bulanıklık,iştahsızlık, terleme, taşikardi, kulak çınlaması, fotosensitivite görülebilir.İlacın dozu azaltıldığında veya alımı durdurulduğunda bu etkiler ortadankalkar.

Etkileş: Alkol, fenotiyazinler, trisiklik antidepresanlar,atropin, amantadin, haloperidol, prokainamid, kinidin, MAO inhibitörleri ilebirlikte kullanılmamalıdır.

Doz Önerisi:Oledro Tablet: Yetişkinlerde günde 3 kez 1-2 tablet, 6-12 yaş arasıçocuklarda 8 saat arayla günde 3 kez 1 tablet, 12 yaşından büyük çocuklara,yetişkin dozlarda verilebilir. 6 yaşındaki ve daha küçük çocuklardakullanılması önerilmez.Oledro Pediyatrik Şurup: 3 yaşındaki ço­cuklara günde 3 kez1/2 ölçek (2.5 mL), 3 -6 yaş arası çocuklarda günde 3 kez 1 ölçek (5 mL), 6 yaşüzeri çocuklarda her 4 saatte 1 ölçek (5 mL) önerilir. He­kim tavsiyesi olmadangünde 6 kereden fazla kullanılmamalıdır. 3 yaşın altındaki çocuklarda hekimkontro­lünde kullanılmalıdır. Oledro Hot Poşet: Her bir poşetin içindeki ilaçyaklaşık 2/3 su bardağı sıcak su içerisinde karıştırılarak çözünmeli ve sıcakiken içilmelidir. Oledro Hot 6 saat ara ile tekrarlanabilir. Günde 4 dozdan fazlakullanılmamalıdır.

Oledro adlı ilacın fiyatı için tıklayın



<< Geri


 Medikal Bilgi
 Sağlık
 Tıp Sözlüğü  Biyoloji Sözlüğü
 Ansiklopedi  İlaç Fiyatları
 Gebelik  Mineraller
 Cinsel Terimler Sözlüğü
 TUS Hakkında  Kaplıcalar
 Renk Körlüğü Testi  Full Text Dergiler
 Bebeğiniz Ne Zaman Doğacak ?
 Tahmini yumurtlama gününüzü hesaplayın
 Bebeğinizin boyunu hesaplayın
 İlk Yardım  Bebek İsimleri
İdeal Kilonuzu, Günlük Enerji İhtiyacınızı Öğrenin
 Zayıf mı? Şişman mı?  Kalori Tabloları
 Hastalıklar  Vitaminler
 İlaç Klavuzu  Aloe Vera
Vademecum (İlaç Bilgileri)  Şifalı Bitkiler
 Yazılar
 Medikal Kitap
Yayındaki Türkçe ve Yabancı Kitap Tanıtımları
 Medikal Anket
Hangi korunma yöntemini kullanıyorsunuz?

Prezarvatif
Spiral
Dışarı boşalma
Doğum kontrol hapı
 Rastgele 2 Kitap
Tavsiye


Hakkımızda | Reklam | Kullanım Şartları | Basında TurkMedikal.net | Webmasterlar İçin | İçerik Ortaklığı | İletişim | Vademecum (İlaç Bilgileri)
Aloe Vera | Üyelik | Dükkan | Kitaplar | Hastalıklar | İlk Yardım | Rehber | Nöbetçi Eczaneler | Sağlık Ansiklopedisi

TurkMedikal.NET bir ZA Host Web Hosting ve Zahmaci Web Tasarım Sitesidir
Dmoz Directory | Astroloji | Walpapers | Kumluca | Hastalıklar
Carpets and Rugs | Holy Books
Elmalı | Kemer | Korkuteli | Serik | Akseki